Przedszkole_nr_244_01
Przedszkole_nr_244_02
Baner 3_small
Przedszkole_nr_244_03
Przedszkole_nr_244_04

Przedszkole nr 244 "Niegocińskie Skrzaty"
ul. Niegocińska 9
02-698 Warszawa
Tel: (22) 843 30 49
e-mail: przedszkole.nr.244@neostrada.pl

Aktualności

Webinar dla rodziców
12 maja 2021

Fundacja Mederi zaprasza rodziców dzieci przedszkolnych na dwa webinary ze specjalistami – psychologiem, psychoterapeutą i lekarzem ...

Ogłoszenie o Konkursie ...
3 marca 2021

Ogłoszenie o Konkursie Logopedycznym - plik do pobrania

Rekrutacja 2021/2022
23 lutego 2021

Drodzy Rodzice! W dniach 02.03.2021r godz.13.00 – 18.03.2021r godz. 20.00:00 trwa rejestracja w systemie rekrutacyjnym wniosków o ...

Linki

Ćwiczenia korekcyjne z wykorzystaniem gąbek

 

 • siedzicie naprzeciw siebie, w środku leży np. gazeta lub kartka papieru. Dziecko kładzie gąbkę raz na prawym, raz na lewym ramieniu. Powolnym pochyleniem się do przodu zrzuca ją na gazetę. Raz pochyla się dziecko raz rodzic na zmianę zrzucając i zakładając gąbkę na jedno ramię raz na drugie.
   
 • siedzicie naprzeciw siebie, z nogami zgiętymi, palce stóp oparte na gąbce. Kto podniesie palcami stóp gąbkę raz jedną stopą , raz drugą? Może uda nam się palcami stóp złapać gąbkę i przerzucić do rodzica.
   
 • siedzicie na stołeczkach naprzeciw siebie, palcami jednej stopy chwytamy gąbkę i podrzucamy w kierunku rodzica. Następnie rodzic wykonuje to samo ćwiczenie w kierunku dziecka. Następuje zmiana stopy ćwiczącej.
   
 • stoicie do siebie plecami, podajemy sobie gąbkę z prawej i z lewej strony. Dla chętnych wykonamy to ćwiczenie w pozycji siedzącej na podłodze.
   
 • dziecko stoi bokiem do gąbki, na sygnał klaśnięcia przez rodzica przeskakuje raz w jedną stronę, raz w drugą. Następnie dziecko stoi twarzą zwróconą do gąbki na sygnał przeskakuje raz do przodu raz do tyłu najpierw raz jedna noga, raz druga a potem obunóż.
   
 • dziecko unosząc na przemian nogę, /tak aby była ugięta w kolanie a plecy proste/  przekładają gąbkę raz pod jednym raz pod drugim kolanem.  Zwracamy uwagę aby dziecko utrzymywało cały czas plecy proste /nie pochylało się do przodu/.
   
 • dziecko siedzi w siadzie skulnym . Wkłada gąbkę między stopy i przechodzi do leżenia tyłem . Następnie unoszą nogi z gąbką w górę i podaje do wyciągniętych rąk.
   
 • siedzicie naprzeciw siebie, rzucamy do siebie gąbkę najpierw jedną ręką, potem drugą a na końcu dwoma z nad głowy. Zwracamy uwagę aby rzucać dokładnie do osoby siedzącej naprzeciwko  nas.
   
 • dziecko leży na plecach, przekładamy gąbkę w pozycji leżącej raz pod jednym kolanem raz pod drugim.
   
 • dziecko leży na plecach, nogi ugięte stopy oparte o podłogę. Unosimy miednicę przekładamy gąbkę pod plecami, opuszczamy miednicę, przekładamy gąbkę nad brzuchem  proste nogi w górę. 
 
 
Zapraszam na wycieczkę do ZOO
 
 
 
Życzę udanej wycieczki
Małgorzata Owczarz
instruktor gimnastyki korekcyjnej.
 

 

Kontakt

Przedszkole nr 244 "Niegocińskie Skrzaty"

ul. Niegocińska 9
02-698 Warszawa

Tel: (22) 843 30 49
E-mail: przedszkole.nr.244@neostrada.pl

 

 

Strona stworzona przez firmę Media ISQ  

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.