Przedszkole_nr_244_01
Przedszkole_nr_244_02
Baner 3_small
Przedszkole_nr_244_03
Przedszkole_nr_244_04

Przedszkole nr 244 "Niegocińskie Skrzaty"
ul. Niegocińska 9
02-698 Warszawa
Tel: (22) 843 30 49
e-mail: przedszkole.nr.244@neostrada.pl

14.10.2018r - 20.10.2018r - Szkolenie Izmir - Turcja

Uczestnicy:
z Polski: mgr Danuta Skalska- Dyrektor Przedszkola Nr 244 “Niegocińskie skrzaty”, mgr Agnieszka Pawlikowska, mgr Ewa Janik, mgr Marta Rdzeń, mgr Małgorzata Błaszczyk ;
Nauczyciele z Turcji I Słowacji.

 
Podczas tego szkolenia zapoznaliśmy się z kluczowymi pojęciami związanymi z uczeniem się i rozwinęliśmy temat konieczności rozwoju umiejętności metakognitywnych w przedszkolu, w szczególności w edukacji naukowej. Mieliśmy sesję treningową, podczas której współpracowaliśmy jako drużyny narodowe tworząc projektowe , przykładowe zajęcia z pytaniami metapoznawczymi.
 
W ramach tego szkolenia, naszym celem było również wzbogacenie nauczycieli o umiejętności i wiedzę do samodzielnego myślenia refleksyjnego i krytycznego w celu ulepszenia nauczania w klasie na potrzeby edukacji przyrodniczej. Dzieje się tak, ponieważ wiemy, że dobrze wyedukowani nauczyciele prowadzą wysokiej jakości edukację, a jeśli chcemy, aby nasze dzieci stały się “naukowcami”, sami musimy być uczniami przez całe życie, aby być dla nich wzorem do naśladowania.

W tym celu zapoznano nas z metodologią Action Research – aktywnego poszukiwania jako narzędzia zarówno do poprawy jakości nauczania w klasie, jak i profesjonalnego rozwoju nauczycieli. Pracowaliśmy nad podstawowymi zasadami Action Research i jak on może pomóc nam stać się osobami potrafiącymi rozwiązywać problemy, ponieważ jest to kluczową umiejętnością wymaganą w dzisiejszych szybko rozwijających się społeczeństwach.

Najważniejsze z tego szkolenia były:
 
  • Metacognition to "myślenie o naszym myśleniu; myślenie o tym, co wiemy, co robimy, jak działamy "i jest to kluczowa umiejętność w rozwijaniu autonomii ucznia. Jeśli chcemy, aby nasze dzieci stały się uczniami przez całe życie w przyszłości, które mogą zarządzać własnym procesem uczenia się, musimy włączać tę umiejętność systematycznie do naszego programu nauczania.
  • Ponieważ nauka z natury jest dziedziną obejmującą krytyczne myślenie i refleksję, procesy metapoznawcze powinny koniecznie stać się częścią edukacji przyrodniczej w przedszkolu.
  • Professionally rozwój powinien być częścią naszej polityki szkolnej, aby poprawić nasze standardy jakości, ponieważ upodmiotowienie nauczycieli ma bezpośredni wpływ na jakość edukacji zapewnianej przez szkołę.
  • Action Research może być doskonałym narzędziem do profesjonalnego rozwoju.
  • Action Research wyposaża nauczycieli w umiejętności i wiedzę, w celu poprawienia ich jakości nauczania i pomóc im w rozwiązywaniu problemów.
  • Action Research wzmacnia nauczycieli, ponieważ kiedy nauczyciele przeprowadzają własne Action Research, pytają o swoją praktykę pedagogiczną za pomocą teoretycznych soczewek. Dlatego nauczyciele łączą ze sobą swoją praktykę i wiedzę teoretyczną, co pomaga im poczuć się silniejszymi w swoich działaniach.
  • Action Research jest samym procesem naukowym, ponieważ nauczyciel wykorzystuje refleksyjne i krytyczne myślenie przed, podczas i po podjęciu działania: nauczyciel obserwuje swoje działania, definiuje problemy, przeprowadza badania, opracowuje plan rozwiązania, wdraża zaplanowane rozwiązanie problemu, zastanawia się nad jej działaniem i ocenia skuteczność swojego planu.
 
 

Kontakt

Przedszkole nr 244 "Niegocińskie Skrzaty"

ul. Niegocińska 9
02-698 Warszawa

Tel: (22) 843 30 49
E-mail: przedszkole.nr.244@neostrada.pl

 

 

Strona stworzona przez firmę Media ISQ  

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.