Przedszkole_nr_244_01
Przedszkole_nr_244_02
Baner 3_small
Przedszkole_nr_244_03
Przedszkole_nr_244_04

Przedszkole nr 244 "Niegocińskie Skrzaty"
ul. Niegocińska 9
02-698 Warszawa
Tel: (22) 843 30 49
e-mail: przedszkole.nr.244@neostrada.pl

08.04.2018r - 14.04.2018r - Szkolenie Warszawa- Polska

Uczestnicy:
nauczyciele przedszkola z Polski, Słowacji I Turcji.
 
 
Podczas tego szkolenia omawialiśmy znaczenie refleksji i krytycznego myślenia w edukacji przedszkolnej oraz ich znaczenie dla rozwoju kluczowych kompetencji w XXI wieku, co również podkreślono w programie Erasmus +. W szczególności nasze sesje miały na celu podniesienie świadomości na temat cyklów refleksyjnego myślenia w edukacji przyrodniczej; jak rozwijać naukowy sposób myślenia; jakie procesy myślowe powinny być zaangażowane w typowe zajęcia przyrodnicze. Obejrzeliśmy także warsztaty polskiego zespołu, które doprowadziły do naszej dyskusji i praktyki dotyczącej nauczania opartego na projektach.

Podczas tego szkolenia mieliśmy okazję odwiedzić przedszkole nas goszczące i zapoznaliśmy się z polskim systemem edukacji przedszkolnej, dzięki czemu uzyskaliśmy nowatorskie pomysły, do wykorzystania w pracy z dziećmi.
 
Tematami omówionymi podczas tego szkolenia były:
 
  • Dzieci muszą rozwijać umiejętności prowadzenia badań naukowych, takich jak obserwacja, definiowanie pojęć, porównywanie, ocena itp.
  • Jako nauczyciele musimy pomóc im w nabyciu tych umiejętności poprzez systematyczną refleksyjną praktykę w klasie.
  • Nasz program edukacji przyrodniczej powinien być holistyczny, to znaczy powinien mieć na celu rozwijanie umiejętności w przekrojowy sposób. Dzieje się tak dlatego, że XXI wiek wymaga, abyśmy stali się kompetentni na wielu płaszczyznach. Dlatego na naszych lekcjach powinniśmy nie tylko pomagać naszym uczniom w poznawaniu koncepcji, ale także przekazywać im umiejętności życiowe dające się przełożyć na inne sfery życia..
  • Uczenie się oparte na projektach może być dobrym narzędziem do promowania umiejętności życiowych .
 
Możemy zaprojektować nasze sale w innowacyjny sposób, aby ułatwić myślenie naukowe, dlatego myślenie projektowe jest ważnym zagadnieniem w planowaniu edukacyjnym.
 
 
Erasmus+ 02
Erasmus+ 03
Erasmus+ 04
Doskonalimy swoje umiejetności, wymieniamy doswiadczenia, poznajemy nowe miejsca ale przede wszystkim promujemy polską kulturę!
 
 
 
 
 
Promujemy przez cały czas trwania projektu działania przedszkola związane z realizacją projektu poprzez tablicę ogłoszeń, stronę internetową ,faccebook ,ulotki, szkolenia dla nauczycieli z przedszkola oraz nauczycieli edukacji początkowej ze szkół i przedszkoli.
Erasmus+ 06
Erasmus+ 07
Erasmus+ 08
Erasmus+ 09
Erasmus+ 10

Kontakt

Przedszkole nr 244 "Niegocińskie Skrzaty"

ul. Niegocińska 9
02-698 Warszawa

Tel: (22) 843 30 49
E-mail: przedszkole.nr.244@neostrada.pl

 

 

Strona stworzona przez firmę Media ISQ  

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.