Przedszkole_nr_244_01
Przedszkole_nr_244_02
Baner 3_small
Przedszkole_nr_244_03
Przedszkole_nr_244_04

Przedszkole nr 244 "Niegocińskie Skrzaty"
ul. Niegocińska 9
02-698 Warszawa
Tel: (22) 843 30 49
e-mail: przedszkole.nr.244@neostrada.pl

Grupy

Aktualności

Informacje dla mieszkańców
31 marca 2020

Informacje dla mieszkańców - plik do pobrania

Apel logopedy
25 marca 2020

DRODZY RODZICE! Apel logopedy! Z uwagi na zawieszenie pracy przedszkola i brak możliwości prowadzenia ćwiczeń z dziećmi w ...

Ogłoszenie
23 marca 2020

Drodzy Rodzice! W zakładkach naszych oddziałów przedszkolnych sukcesywnie umieszczamy materiał dydaktyczny. Prosimy o ...

Linki

Dzień Bezpiecznego Internetu

4 lutego 2020, Autor: Administrator


Dzień Bezpiecznego Internetu odbędzie się w naszym przedszkolu 
11 lutego 2020 r. (wtorek).

Obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo  tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.
 
Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
 
DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. 
 
Podczas najbliższych obchodów chcemy zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. 

Pragniemy zachęcić dorosłych i wskazać dzieciom możliwości bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych, odpowiedniego korzystania z nowoczesnych technologii. 
 
W tym dniu dzieci wezmą udział w zajęciach poświęconych świadomemu , bezpiecznemu i celowemu wykorzystaniu sprzętu oraz internetu, które poprowadzi w przedszkolu Pani Agnieszka Pawilkowska.-nauczyciel przedszkola.
 
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Przedszkole nasze czynnie współpracuje z Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę starając się angażować środowisko przedszkolne i lokalne do działań mających na celu szczególną dbałość o bezpieczny rozwój dzieci i młodzieży. Posiada certyfikat „Chronimy Dzieci” przyznany przez Fundację.
 

Aktualizacja: 17 marca 2020

Kontakt

Przedszkole nr 244 "Niegocińskie Skrzaty"

ul. Niegocińska 9
02-698 Warszawa

Tel: (22) 843 30 49
E-mail: przedszkole.nr.244@neostrada.pl

 

 

Strona stworzona przez firmę Media ISQ  

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.